Maszyny do granulacji

Linie produkcyjne

granulatory paszy i peletu

rozdrabniacze

Łuparki do drewna

miksery Mieszalniki

podajniki

części

Produkcja paszy dla zwierząt:

Główną zaletą produkcji paszy jest to że zwierzęta dużo szybciej przybierają na wadze, ze względu na pewne pochodzenie składników karmy i terminowe otrzymywanie niezbędnych składników odżywczych. Sam regulujesz skład karmy w zależności od etapu wzrostu i potrzeb. Wszystkie granulki mają jednorodną kompozycję, zwierzęta nie mają możliwości wybierania smaczniejszych dla nich składników. Unikniesz sytuacji gdy silne osobniki w stadzie wybierają dla siebie najsmaczniejsze i najpożywniejsze pożywienie.

Do mieszanki paszowej możesz dodawać: witaminy, minerały, inne stymulatory wzrostu z gwarancją, że zwierzęta je zjedzą.

Produkcja pelletu opałowego

Pellet opałowy jest produktem w 100% ekologicznym powstałym w wyniku prasownia pod dużym ciśnieniem odpadów jakie powstają przy produkcji w przemyśle drzewnym. Oferowane przez nas urządzenia formują trociny w granulki o jednakowej średnicy, kształcie oraz gęstości.

Dlaczego pellet drzewny?

Rozważając opcje ogrzewanie domu lub firmy pelletem drzewnym powinieneś określić swoje priorytety. Są to plusy i minusy – jakie musimy zmierzyć.

Lokalizacja jest zazwyczaj pierwszym czynnikiem determinującym. Gdzie mieszkasz lub prowadzisz swoją firmę? Jakie paliwa grzewcze są dostępne i za jaką cenę? Rosnące obawy z globalną zmianą klimatu sprawiają że wielu z nas uważa ogrzewanie za nieodnawialne źródło energii. Powszechnie stosowane źródła energii znane są z wahań cen natomiast ceny granulatu drzewnego od lat utrzymują się na stałym poziomie.

W przeciwieństwie do paliw kopalnianych, pellety drzewne są odnawialnym paliwem. Ze względu na całkowite spalanie są wydajne, opłacalne i nie powodują zanieczyszczeń. Ponieważ są one również neutralne pod względem emisji dwutlenku można je nazwać czystym i wydajnym paliwem. Pellety pomaga znaczenie zmniejszyć niezależność od powszechnych paliw takich jak ropa, gaz ziemny i węgiel. Dzięki przejściu na biopaliwa przyczynisz się do zmniejszenia gazów cieplarnianych, które natomiast przyczyniają się do zmian klimatu. Niektóre aglomeracje ograniczają spalanie drewna w konwencjonalnych piecach i kominkach z powodu dymu i emisji dwutlenku węgla. Które mają bezpośredni wpływ na jakość powietrza w okolicy (spalanie wynosi około 98,5%). W przeciwieństwie do pieców opalanym drewnem lub węglem kotły na pellet wykorzystują niedrogi system bezpośredniego odpowietrzania, podobny do otworu wylotowego pieca gazowego.

W przypadku ogrzewania jedna tona pelletu drzewnego jest odpowiednikiem:

545

litrów oleju opałowego

773

litrów propanu

453

m³ gazu zimnego

4774

kWh energii elektrycznej

5,5

m³ suchego drewna

O Nas

Granulatory, rozdrabniacze, podajniki, łuparki i wiele, wiele więcej – przedstawiamy Państwu szereg kompleksowych rozwiązań, których jakość oraz trwałość sprostają nawet największym wymaganiom.

Jesteśmy dystrybutorem wysokiej klasy, nowoczesnych i w pełni zautomatyzowanych rozwiązań do produkcji pelletu oraz paszy do zwierząt. Zastosowanie solidnych komponentów przekłada się na ich wydajność, a także wytrzymałość. W Państwa ręce oddajemy wyłącznie pewny i sprawdzony sprzęt do którego dostępne są części zamienne. Zapraszamy Państwa do kontaktu oraz zapoznania się z naszą szczegółową ofertą.

Wypełnij formularz

Kontakt

Kajetan Borkowski: 799-988-150

ul. Piłsudskiego 25/27 42-202 Częstochowa

Projekt i Realizacja: WiDI ART Studio